Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesine ihtiyacı vardır. “Kanada vizesi nasıl alınır ?” sorusu başvuru işlemi gerçekleştirecek kişilerin aklını kurcalayan en önemli sorulardan birisidir.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada vizesi başvurusu alanında uzman ve yetkili bir kuruluştur. “Kanada vizesi nasıl alınır ?” sorusunu bizler için yanıtlayacak.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sadece gezmek için gideceği zamanlarda Kendine Özel  (Bordo) pasaport, bir hizmet ve görevi yerine getirmek için Hizmet (Gri) pasaportu, diplomatik işlerini halletmek için gidiyorsa Diplomatik (Siyah) pasaport ve kendi işlerini halletmek için gidiyorsa Husisi (Yeşil) pasaport alması ve Kanada Konsolosluğu’ndan vize almak için müracaat yapması gereklidir. Kanada ülkesine gitmek için müracaatta bulunan kişilerin onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru Yerleri tarafından yapılmaktadır.

Kanada’da vize işlemleri başvurusunda vizenin alınışına kadar tüm işlemler Vize Başvuru Merkezleri tarafından yapılmış olsa da Kanada’ya seyahat yapmak için vize başvuru yapan kişinin vize onayı için yetkili kurum Kanada Konsolosluğu’dur.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-vizesi.html