Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

 Kanada’da uzun süre eğitim almak isteyen tüm öğrenciler Kanada öğrenci vizesi sahibi olması gerekmektedir. Sadece öğrenciler değil, tüm Kanada’ya seyahat edecek kişilerin Kanada vizesine ihtiyacı vardır.

Kanada öğrenci vizesi prosedürleri oldukça kafa karıştırıcı gözükmektedir. Kanada konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme gerçekleştirmektedir.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada öğrenci vizesi alanında uzman bir kurumdur. Başvurunuzun eksiksiz gerçekleştirilmesi ve sürecin doğru yönetilmesi için Kanada Kültür Merkezi ile güvenle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Öncelikle başvuru gerçekleştirdiğiniz zaman dilimi oldukça önemlidir. Özellikle Kanada eğitim programlarının başlamasına bir iki ay kala bu sürenin biraz daha uzadığına şahit olacaksınız. Özellikle yaz aylarında bu süre 1-2 hafta aralığına kadar düşmektedir.

Ancak tüm zaman dilimlerini hesaba katarak yanıtlamamız gerekirse; Ortalama vize süresi 1-3 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-vizesi.html